Golf & Country Club Hodkovičky

Bar v Golf Clubu Hodkovičky je unikátní svým tvarem ve tvaru trupu lodi. Dokresluje tak atmosféru interiéru a zároveň upoutá svou unikátností. Zakázkové Truhlářství Janovjak v interiéru tohoto golfového clubu kromě baru obstaralo i výrobu nádherné vinotéky plné vzácných vín. Do interiéru ve kterém je vinotéka umístěna se hodil dřevěný masiv – proto použití tohoto materiálu. Dveře vinotéky jsou dvoukřídlé kvůli její velikosti a snadné přístupnosti vín a celkového dojmu v interiéru. Mezery jsou utěsněné z důvodu správné teploty uvnitř vinotéky. I to obstaralo Truhlářství Janovjak. Interiér tak lahodí nejen oku, ale nezaostává ani funkčností.

Mateřská škola

Výroba interiéru mateřské školky vyrobeného na míru trval Truhlářství Janovjak cca. 5 týdnů. Zakázka se týkala interiérových doplňků a nábytku jako jsou police, botníky, lavice, stolky nebo židličky. Kromě toho Truhlářství Janovjak vyrobilo kryty topení a ozdobný obklad s policí umístěný v interiéru umývárny mateřské školky. Interiér je vyroben z opracovaného a nátěrem ošetřeného dřeva, takže nábytek i obklad interiéru ve školce vydrží po několik dětských generací.

Pekárna

Připravit vybavení pekárny v Kunraticích u Prahy trvalo 4 týdny. Truhlářství Janovjak připravilo kompletní vybavení kromě podlahy a vymalování zdí. Během zadání majitel pekárny neměl žádnou představu ani požadavky, proto Truhlářství Janovjak využilo své vlastní know-how z předchozích realizací pekáren a připravilo pro klienta model části pekárny, na kterém si mohl představit výslednou podobu projektu. Po diskuzi s majitelem a zapracování drobných změn se přešlo k realizaci vybavení. Použité materiály jsou přírodní masiv buk, lamino, samozřejmě pracovní deska a zajímavostí jsou diody prosvětlující a zvýrazňující pečivo vystavené ve výkladních boxech.

Bazén

Obklad bazénu u domku v benešovském kraji je tvořen z materiálu merbau. Poznávacím prvkem merbau je výrazná, hnědo-červená barva. Truhlářství Janovjak kromě obložení obstaralo i základy – štěrkové lože, na kterém je obklad položen. Díky přípravě lože a speciálnímu spojování jednotlivých dílů trvala realizace 5 týdnů. Jednotlivé části jsou pospojovány z vrubu dílů, takže jsou spoje neviditelné a navíc tento typ spojování zajistí 100% hladkost povrchu, což je u bazénu, kde se často pohybujete bosí, velice příjemné.

Pergola

Pergola u rodinného domku je kompletně vyrobená ze smrkového dřeva. Díky volnosti zadání byla zprvu pouze změřena vybetonovaná deska, na které měla pergola stát, a pak už zapracovala fantazie truhlářů. Všechny dřevěné prvky jsou z drásaného dřeva (mechanické odstranění měkkých částí letokruhů, kterým zvýrazníme kresbu a strukturu dřeva a tím jeho přírodní vzhled, následnou povrchovou úpravou olejem nebo voskem se docílí jedinečného vzhledu povrchu). Podklad pod střešní krytinu je z drásaných krajinek (odpadní dřevo). K pergole je dodělaná odklápěcí stěna, která chrání obyvatele pergoly při špatných povětrnostních podmínkách a umožňuje pergolu využívat téměř během celého roku. Doba realizace cca. 4 týdny.

Byt 1

Obývací pokoj tohoto pražského bytu je tvořen aro dýhou wengen ve vysokém lesku. Vysoký lesk nejen značně přidává na atraktivitě bytu, ale zároveň je i velice příjemný na dotek. Zajímavý je i konferenční stolek, kde je deska stolu provedena ve vysokém lesku, ale nožičky stolu ne. Jelikož si majitelka bytu materiál s vysokým leskem během realizace oblíbila, nechala si z toho samého materiálu vytvořit i kuchyni, která díky stejnému provedení jako obývací pokoj dokresluje příjemnou, lehce luxusnější atmosféru bytu.

Další části bytu jsou z americké třešně (obklad schodů), doplněné matnou americkou třešní (obklady stěn a obklady kolem vchodu do bytu).

Byt 2

Majitel pražského bytu v Holešovicích, který společnost Truhlářství Janovjak vybavila, měl na malou kuchyni velké požadavky – vtěsnat do mini prostoru hodně úložných prostor. Požadavek majitele byla původně kuchyň s ostrůvkem, po dohodě s Truhlářstvím Janovjak však klient přistoupil na změnu a uložení kuchyně do moderního tvaru U. Výsledkem je minikuchyň s troubou, kávovarem, lednicí a zásuvkami přímo v pracovní desce. Zajímavostí je namísto vykachličkování použití hliníkových pásů.

Další části bytu, jako je obývací pokoj či předsíň, jsou vyrobeny z amerického ořechu v matném provedení s dvířky ve vysokém lesku.Knihovna

Úkolem tohoto projektu bylo vtěsnat knihovnu přímo pod již vestavěné točité schody v dvoupodlažním bytě. Nápad, jak využít zdánlivě mrtvý, resp. téměř nevyužitelný prostor pod schody, se zrodil v hlavě truhláře během instalace jiných součástí bytu a u majitele okamžitě obstál. Na přání klienta se v místě kombinují dva různé materiály – schody jsou z buku a knihovna z dřevotřísky, která je na povrchu polepená akátem. Zajímavostí knihovny jsou LED pásky, které nejsou na fotografiích nikterak výrazné, ale během tmavých večerů dodávají bytu příjemný a moderní nádech.

Kuchyň

Jednoduchá, zajímavá kuchyň do tvaru L doplněná vestavěnými spotřebiči Fagor. Linka je vyrobena z červeného dubu a na přání majitele byl ponechán přírodní vzhled. Proto jsou všechny prvky natřeny přírodním olejem, který zajistí zachování přírodního vzhledu a současně slouží jako povrchová úprava. Realizace cca 2 týdny. Majitel si nepřál nikterak kachlíčkovat či obkládat zadní stěnu pracovního prostoru a zeď si doslova "domaloval" sám.

Další reference

  • Letiště Ruzyně
  • Hotel Praha - restaurace
  • Základní škola v Děčíně
  • Vojenské lázně v Karlových Varech
  • Baby park Zličín